Arnika korzysta na.. PDF Drukuj Email
2010-10-06

Apteki Arnika korzystają na konsolidacji rynku

We wrześniu sieć powiększyła się o punkt w Nowym Mieście Lubawskim.

Apteki Arnika liczą już 15 punktów własnych i 5 franczyzowych. Tegoroczne plany operatora sieci zakładały otwarcie 10 aptek franczyzowych. Jak dotąd podpisano 13 umów z franczyzobiorcami, z czego pięciu partnerów już otworzyło swoje apteki, siedmiu planuje to zrobić jeszcze w tym roku, a jeden na początku przyszłego.

alt


W ubiegłym roku właściciela zmieniło blisko 300 punktów handlujących lekami. Przejęły je mocne sieci farmaceutyczne - mówi Waldemar Ciunel, właściciel sieci Apteki Arnika.

- Zrealizowaliśmy nasze plany rozwojowe na ten rok. W przyszłym będziemy kontynuować budowę sieci Aptek Arnika - mówi Waldemar Ciunel, właściciel sieci.

Przedsiębiorca podtrzymuje dotychczasowe warunki finansowe przystąpienia do sieci.

- Wymagana powierzchnia lokalu to 120-200 m2. Przewidywana kwota inwestycji kształtuje się na poziomie 155 tys. zł. Przystąpienie do naszego systemu franczyzowego to także akceptacja realizacji wnętrza zgodnie z projektem i standardami sieci oraz stosowanie się do wytycznych zawartych w umowie - mówi Waldemar Ciunel.

Franczyza w sektorze aptek rozwija się prężnie, pojedynczy gracze coraz częściej decydują się na przystąpienie do sieci. Konsolidacja rynku wynika z faktu, że samodzielne apteki nie dysponują wystarczającymi narzędziami marketingowymi i nie mogą skutecznie konkurować z dużymi sieciami.

- W ramach współpracy potencjalny franczyzobiorca dostaje ogromne wsparcie ze strony sieci. Dzięki temu unika wielu błędów przy otwieraniu i prowadzeniu swojej apteki – tłumaczy Ciunel. - W ostatnich dwóch latach obserwujemy gwałtowny wzrost liczby przedsiębiorstw działających w sieciach liczących powyżej 20 aptek. W ubiegłym roku właściciela zmieniło blisko 300 punktów handlujących lekami. Przejęły je mocne sieci farmaceutyczne.